Nela Šišková získala 3. místo v okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce.

27. 02. 2024     sekce: Úspěchy žáků     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Žáci devátého ročníku Nela Šišková a Jan Kadlec reprezentovali naši školu v konverzační soutěži.

Tentokráte se celá událost odehrála v odlišném duchu, než jak tomu bylo v minulých ročnících. Každá škola mohla vyslat dva soutěžící. Nejdříve absolvovalo všech jednatřicet soutěžících gramatický a poslechový text. Pak bylo vybráno 11 žáků, kteří dosáhli maximálního počtu bodů, a tito mohli postoupit do druhého kola, ve kterém předvedli svou schopnost konverzovat v jazyce anglickém na vylosované téma. Nela Šišková pokračovala do vyššího kola a vydobyla si bronzovou pozici, Janu Kadlecovi chběly k postupu dva body, takže nemohl projevit své komunikační dovednosti.

Oběma žákům děkujeme za reprezentaci naší školy v této náročné soutěži.